20 Aprila, 2024

Fudbaleri Rada savladali Novi Pazar

U direktnom sudaru dva rivala koja se bore za opstanak, Rad je danas na Banjici savladao Novi Pazar rezultatom 3:2 (1:1) u posljednjem meču 31. kola Linglong super lige Srbije.

U veoma fer i korektnom meču gradjevinari su bili prisebniji u najvažnijim momentima i uknjižili tri veoma bitna boda.

U prvom dijelu Rad je poveo u 10. minutu golom Gojkovića, da bi plavi preko Delimedjca izjednačili na 1:1 u 26. minutu, te se tim rezultatom otišlo na odmor.

Šarić u 52. i Kaludjerović u 76. povećali su prednost na 3:1 za domaćina, a konačnih 3:2 postavio je centarfor plavih Gigić osam minuta prije kraja meča.

Sada na tabeli Novi Pazar i Rad imaju isti broj bodova, po 36, te im predstoji velika borba za opstanak, obzirom da se nalaze na deobi 15. mjesta na tabeli.

Sljedeće subote Novi Pazar gostuje na Banovom brdu favorizovanom Čukaričkom.