Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Odbojkaši Smedereva savladali Novi Pazar

Odbojkaši Novog Pazara su pred oko 150 ljubitelja odbojke doživjeli poraz na svom terenu od ekipe Smedereva Carina sa 3:1 (31:29, 25:20, 19:25, 25:22) i time upisali treći ovosezonski poraz.

Borbena i veoma zanimljiva utakmica ova dva rivala pripala je gostujućoj ekipi, a stiče se utisak da je rezultatska klackalica u prvom setu, koji je pripao smederevcima, bila i presudna na kraju meča.

Izabranicima Aldina Zoranića je nakon prvog seta trebalo dosta vremena da se psihički povrate u igru, te je i drugi set pripao gostima.

U trećem setu su plavi zaigrali dosta agilnije i riješili ga u svoju korist, ali je u četvrtom dijelu igre par grešaka ekipe iz Sandžaka prelomilo meč, što su igrači Smedereva znalački iskoristili i ostvarili petu pobjedu za treće mjesto na tabeli.

Kod Novog Pazara su se istakli Samed Prušević sa 20 poena, Elvir Zuković sa 14, koliko je dodao i Marko Božović.

Nezaustavljiv u redovima Smedereva bio je Amadou Laye Samb iz Senegala sa ostvarenih 31 poenom.

Novi Pazar sada sa skorom od 4 pobjede i 3 poraza zauzima 6 mjesto, a u osmom kolu gostuje ekipi Mladenovca.