26 Aprila, 2024

Plavi osvojili bod u Kruševcu

Fudbaleri Novog Pazara osvojili su bod na gostovanju u Kruševcu, gdje su sa Napretkom odigrali 1:1 (0:0) u okviru 14. kola Super lige Srbije.

I pored toga što su od 11. minuta plavi zbog isključenja Mladenovića igrali sa igračem manje, ipak su uspjeli da osvoje zlata vrijedan bod u borbi za opstanak.

Napredak je imao ulogu favorita, ali na terenu su izabranici trenera Radojičića bili ravnopravan rival sa deset igrača, pa su prvi i poveli u 70. minutu.

Na nekih 20-tak metara od gola “Čarapana”na odbijenu loptu je naletio Lončar i preciznim šutem pogodio donji lijevi ugao golmana Vasiljevića za 0:1.

Ali, poslije deset minuta gol za domaće postiže Kunić za 1:1, kada je njegov lagani šut ka golu plavih završio iza ledja Lončara, koji je katastrofalno pogriješio prilikom intervencije.

Nakon ovog kola Novi Pazar i dalje zauzima poslednju 16. poziciju sa 8 bodova, a u narednom kolu na gradskom stadionu dočekuju Radnik iz Surdulice.