16 Aprila, 2024

Fudbaleri Novog Pazara ostvarili pobjedu

U igri koja se odavno ne pamti na gradskom stadionu Novi Pazar je očitao lekciju novosadskom Proleteru i savladao ga sa 2:0.

I najveći kritičari plavih danas nisu mogli naći nijednu zamjerku na postavku igre i taktički perfektno odradjene zamisli stratega sandžačke ekipe Dragana Radojičića, koji je u svim segmentima nadigrao kolegu Branka Žigića.

Prvi gol u 19. minutu je postigao Danko Kiković, koji je na samom početku meča zamjenio povredjenog Kalezića, te se na taj način najbolje odužio treneru na ukazanom povjerenju.

Nije su dugo čekalo na drugi pogodak plavih, kada je na asistenciju Mladenovića sjajno reagovao Stefan Dimić i smjestio loptu u mrežu golmana gostiju.

I u nastavku utakmice su plavi držali konce igre u svojim nogama, a fudbalerima Proletera nisu dozvoljavali da ugroze gol Vujanca, a uz nekoliko propuštenim prilika Novi Pazar je sigurno čuvao rezultat i osvojio tri zlata vrijedna boda.

Poslije dužeg vremena ekipa iz Sandžaka više ne drži poslednju poziciju, koju je prepustila Radničkom 1923.

Težak ispit očekuje Novi Pazar u slijedećem kolu kada gostiju lider na tabeli, ekipi Partizana.