25 Aprila, 2024

Ibrahimović i Mahmutović prvi na Bokeškom polumaratonu

Novopazarski atletičari Besim Ibrahimović i Edin Mahmutović osvojili su prva mjesta u svojim kategorijama, dok je Eldin Hujević bio drugi na Bokeškom polumaratonu.

Na takmičenju održanom u nedjelju Ibrahimović je u kategoriji atletičara starijih od 60 godina oborio i lični rekord pretrčavši 21,1 kilometara za 1:28:01. Drugi je bio Nikola Vukčević iz Crne Gore, a treći Ivan Gerasimenko iz Ukrajine. U generalnom plasmanu Ibrahimović je, među 1200 učesnika iz 26 zemalja, zauzeo 35 mjesto.

Pobjednik 2. Bokeškog polumaratona bio je Kenijac Bernard Vambua.On je stazu od Tivta do Kotora istrčap za sat i tri minuta.

Polumaraton je održan u organizaciji Triatlon kluba Kotor, najvećeg triatlon kluba u Boki Kotorskoj i jednog od najvećih u Crnoj Gori.