29 Aprila, 2024

Košarkaši Pirota bolji od Novog Pazara

U veoma teškoj utakmici, neizvesnoj do poslednjeg minuta košarkaši Pirota uspjeli su da pobjede gostujući Novi Pazar sa 77:70 ( 21-16, 18-23, 20-20, 18-11) u okviru 12. kola košarkaške lige Srbije.

Tokom cijelog meča viđena je rovovska borba za svaku loptu, u kojoj je domaći Pirot imao više umeća i sreće da u poslednjoj četvrtini prelomi utakmicu u svoju korist.

Ponajviše zahvaljujući Paniću sa 29 poena i Miliću sa 13 koševa, piroćanci su uspjeli da prirede iznenađenje i savladaju favorizovani tim Novog Pazara.

Karter i Nešović u redovima plavih sa po 16 koševa bili su, uglavnom, protivteža ekipi iz istočne Srbije.

Ovim porazom od pretposlednje ekipe na tabeli, Novi Pazar je sada na 4 mjestu, te već u srijedu u odloženom meču imaju priliku da poprave bodovni saldo protiv Slobode iz Užica.