28 Aprila, 2024

Ćatoviću dva zlata, Hadžiću dva srebra na Prvenstvu Srbije

Na atletskom Prvenstvu Srbije za starije pionire i pionirke Aldin Ćatović iz Novog Pazara trijumfovao je u trkama na 800 i 2.000 metara, dok se Samed Hadžić u istim disciplinama okitio sa dva srebra.

Ćatović je u trci na 800 metara došao do zlata za 1:59,42 minuta, a odmah iza njega na cilj je stigao Hadžić za 1:59,78 minuta, te tako osvojio srebrnu medalju.

Opet su u nadmetanju na 2.000 metara ova dva atletičara iz Sandžaka osvojili prva dva mjesta. Ćatović je do zlatne medalje istrčao za 5:38,35 minuta, a Hadžić do srebrne za 5:54,07 minuta.

Pored ove dvojice atletičara, na ovom prvenstvu se takmičio i Kaid Koca u trci na 800 metara zauzevši 13 mjesto i na 2.000 metara, gdje je osvojio peto mjesto.

Od pionirki se na stazi pojavila Aiša Tahirović koja je na 1.500 metara osvojila petu poziciju, dok je na 800 metara ova atletičarka došla do devetog mjesta.

Prvenstvo Srbije za starije pionirke i pionire održano je minulog vikenda u Sremskoj Mitrovici.