29 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sport Srbija

Kolubara sa igračem manje savladala Novi Pazar

Evropski snovi sandžačkog superligaša sve su manji nakon današnjeg poraza od ekipe Kolubare na CaizCoin areni.

Utakmica koja je obećavala povratak na pobjednički kolosjek samo je još više raspršila nade ljubitelja fudbala sa obala Raške i Jošanice, nakon što su gosti iz Obrenovca odnijeli cijeli plen pobjedom nad Novim Pazarom od 1:0.

Nakon solidne inicijative Novog Pazara u prvom dijelu utakmice gdje su Plavi imali i nekoliko šansi, a najbolju Samir Radovac kada je malo falilo da zatrese mrežu gostiju, svi su očekivali da u drugom poluvremenu Sandžaklije zaigraju još angažovanije i riješe pitanje pobjednika u svoju korist.

Ali, već u 50. minutu meča gosti stvaraju šansu koju Uroš Djuranović ne propušta i dovodi goste u vodjstvo od 1:0.

Pored toga, Stvari su se za Kolubaru zakomplikovale u 64. minutu kada je drugi žuti karton zbog prekršaja na polovini terena zaradio Vaslije Bakić, te je sastav iz Sandžaka imao pola sata da sa igračem više stignu makar do boda, ali u tome nisu uspjeli.

Tako je Kolubara stigla do tri boda i sada je na devetom mjestu superligaške tabele sa 33 boda.

Novi Pazar je poslije današnjeg poraza u 27. kolu Super lige na šestoj poziciji sa 44 boda, a u narednom kolu, 1. aprila, gostuje u Lučanima ekipi Mladosti.