28 Aprila, 2024

Pazar ubjedljivo savladao Metalac u Gornjem Milanovcu

Još jedna pobjeda fudbalera Novog Pazara u Gornjem Milanovcu od 3:0 približila je za još jedan stepenik sandžački klub opstanku u superligaškom društvu.

Igra koju su danas prikazali izabranici trenera Sivića protiv Metalca uliva opravdan optimizam da će ova ekipa u preostala dva kola ostvariti opstanak.

Sigurnost i odlučnost na današnjem gostovanju rezultirala je ubjedljivom pobjedom, a prvi je svoje navijače, kojih je danas u Gornjem Milanovcu bilo oko 200, obradovao Dimić, kada je rutinskim šutem po zemlji doveo plave u vođstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu Novi Pazar je nastavio sa napadima, što je donijelo i drugi gol u mreži milanovčana, a egzekutor je nakon sjajne solo akcije u 57. minutu bio Mujezinović.

Mustafa je postigao treći gol u 80. minutu. On je prihvatio jednu loptu na sredini terena i vukao je do samog gola, te rezantnim udarcem po sredini gola postavio konačnih 3:0 za Novi Pazar.

Nakon nekomletnog kola plavi zauzimaju 4 poziciju u play aut ligi sa 38 osvojenih bodova.

U narednom kolu Novi Pazar na CaizCoin areni dočekuje Radnik iz Surdulice.