29 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sandžak Sport Srbija

Bibić bez premca na najstarijom uličnoj trci u Evropi

Pobjednik 77. ulične trke u Ćupriji na 3.000 metara je Elzan Bibić, a slavio je ispred Vida Botolina iz Slovenije i Marina Blondeka iz Hrvatske.

Na ulicama Ćuprije je na trci kod starijih juniorki najbolja bila Saima Murić, osvojivši tako zlatnu medalju ispred Atletskog kluba Novi Pazar.

Još dva zlatna odličja zasijala su na grudima atletičara iz prijestolnice Sandžaka, te je tako kod mladjih juniora pobjedu odnio Kabir Ziljkić, dok je kod mladjih pionira trijumfovao Kaid Koca.

Srebrne medalje su još osvojili u izrastu starijih juniora Nikola Mijailović, a Mejra Mehmedović u kategoriji mladjih juniorki.

Takodjer, Samed Hadžić je do srebra došao u nadmetanju starijih pionira, kao i Aiša Tahirović u uzrastu mladjih pionirki.

Inače, ova trka se održava po 77. put u Ćupriji, što je čini najstarijom trkom i Evropi.