27 Aprila, 2024

Fudbaleri Novog Pazara savladali Metalac

Fudbaleri Novog Pazara savladali su danas na Gradskom stadionu Metalac iz Gornjeg Milanovca sa 1:0, a jedini pogodak postigao je Almir Aganspahić.

U meču koji je odigran u okviru 18. kola Linglong Super lige Srbije, novopazarci su u utakmici bez mnogi šansi i lepe igre uspeli da uknjiže 3 nova boda u borbi za gornji dio tabele.

Nakon prvog poluvremena u kojem su obe ekipe imale po dvije izglednije šanse, Aganspahić je na samom startu drugog dijela igre, u 47.minutu, sjajno iskoristio asistenciju veziste Dragutinovića i rutinski savladao Budakovića, nekadašnjeg golmana plavih.

Aganspahiću je ovo treći uzastopni pogodak u dresu plavih, nakon što je u prošlonedjeljnom porazu plavih postigao oba gola protiv lučanske Mladosti.

Novi Pazar će nakon nekompletnog kola zauzimati 13. mjesto na tabeli sa 20 osvojenih bodova.

U poslJednjem meču jesenjeg dijela prvenstva Novopazarci će biti gosti u Kruševcu, timu Napretka.