28 Aprila, 2024

Odbojkaši Novog Pazara poraženi na svom terenu

Nakon serije uzastopnih pobjeda, uslijedila je serija od tri poraza odbojkaša Novog Pazara u proljećnom dijelu prvenstvu.

Odbojkaški klub Novi Pazar poražen je na svom terenu od gostijuće ekipe Novog Sada sa 1:3 (25:22, 17:25, 19:25, 18:25), u utakmici odigranoj u hali Douš pred oko 100 ljubitelja odbojke.

Samo u prvom setu su plavi uspjeli da osvoje set, ali su već u naredna tri seta vojvodjani zaigrali angažovanije i glatko dobili naredna tri seta, te se učvrstili na trećoj poziciji.

Najefikasniji na ovom meču bio je domaći Samed Halilović sa 18 poena, dok je kod gostiju najistaknutiji bio Filip Savovski sa 14 poena.

Novi Pazar sada zauzima osmu poziciju, a u narednom kolu sandžački prvoligaš gostuje ekipi Jedinstva iz Stare Pazove.