Zbor građana Novog Pazara najoštrije je osudio, kako je navedeno, sinoćnji pokušaj nasilja nad studentima i sugrađanima koji već danima mirno i dostojanstveno blokiraju centar grada, braneći osnovna građanska i ustavna prava.
"Pozivamo organe javnog reda i mira da postupaju u skladu zakonom i da ne primjenjuju silu nad studentima i građanima", poručeno je u saopštenju SDA Sandžaka ogranak Novi Pazar.
"Osnovna dužnost policije je da štiti građane, a ne da prema njima primjenjuje silu mimo zakonskih ovlaštenja. Svaka zloupotreba policijskih ovlaštenja predstavlja ozbiljno kršenje ljudskih prava i mora biti sankcionisana", ukazuje se.
"Nasilnim uklanjanjem građana sa blokade koordinisao je načelnik policije u Novom Pazaru Nermin Ljajić. Važno je istaći da je blokada bila miran čin otpora, dok su pristalice SNS-a u Novom Pazaru, predvođene predsjednikom lokalnog ogranka Nikolom Jolovićem, lokalnim odbornicima, funkcionerima i direktorima nekih lokalnih preduzeća, vrijeđali, prijetili i zaletali se prema
Iz SDA Sandžaka skreću pažnju da se svi ovi koordinirani, snimljeni i objavljeni incidenti dešavaju nakon posjete srpskog ministra policije Ivice Dačića Novom Pazaru
GPS zbog svega navedenog, poziva "trenutno nametnutu vlast u Novom Pazaru" predvođenu SDPom da postupi iole odgovorno i savjesno te u najkraćem roku sazove sjednicu Savjeta za bezbijednost na kojoj bi se raspravljalo o stanju opšte i svake druge vrste sigurnosto građana,
Prije petnaest dana je Udruženje Lunje i Maze pokrenulo peticiju protiv novogodišnjeg vatrometa u sklopu njihove kampanje o štetnosti upotrebe pirotehničkih sredstava po ljude, životinje i prirodu, koju je veliki broj građana, kao i omladinskih organizacija je podržalo tu inicijativu.
Godinama je čizma na glavi ovog naroda. Nisu nam, sve ove godine dali da mislimo. Moramo da počnemo da mislimo i najvažnije od svega ne treba da ih se bojimo, mi smo svoji na svome, nikome ne smetam, poručeno na mirnom protestu.
Ukazuju da "svako nasilje rađa nasilje" ukoliko mu se ne stane na kraj zakonom i društvenom osudom koja je od izuzetnog značaja za sve danas, ali i buduće generacije u našoj zajednici.
Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja obavestili je Osnovne škole da je počela sa radom prva Nacionalna platforma “Čuvam te”, koja predstavlja prvu nacionalnu platformu za prevenciju i zaštitu od nasilja u školama u Srbiji. Na Nacionalnoj platformi “Čuvam te” nalaze se segmenti koji se odnose na informisanje i edukaciju, a treći deo
























Najnoviji komentari