29 Aprila, 2024
Aktuelno Novi Pazar Sandžak Sport Srbija

Aldin Ćatović dominirao na Prvenstvu Srbije

Novopazarski atletičar Aldin Ćatović osvojio je dvije zlatne medalje na Prvenstvu Srbije za juniore i starije juniore u dvorani. Mejra Mehmedović bila dominantna u ženskoj konkurenciji.

Ćatović je najpre u trci starijih juniora na 800 metara trijumfovao rezultatom 1:56,22, da bi u nadmetanju juniora pobjedio na 1500 metara oborivši državni i lični rekord u vremenu 3:52,10.

Mejra Mehmedović je bila ubjedljivo najbolja u disciplini na 3.000 metara kod starijih juniorki sa vremenom 9:38, 56, dok je njena klupska drugarica Lenka Nikolić na cilj stigla kao drugoplasirana (10:51,04). Mejra je i u konkurenciji juniorki došla do medalje osvojivši 3. mjesto u trci na 1500 metara.

Saima Murić se iz Beograda vraća sa srebrnom medaljom osvojenom u konkurenciji starijih juniorki na 800 metara, te bronzanim odličjem kod juniorki u nadmetanju na 1500 metara.

Kod dečaka Kabir Ziljkić je dva puta došao do srebra i to u konkurenciji na 1500 kod juniora i 3000 metara kod starijih juniora.

U nadmetanju u skoku u vis Novi Pazar je predstavljao Amin Ajdinović koji je sa preskočenih 1,94 došao do srebrne medalje.

Prvenstvo Srbije u dvorani za starije pionire u višebojima održano je minulog vikenda u Atletskoj dvorani na Banjici.