29 Aprila, 2024
Aktuelno Društvo Novi Pazar Sport

Historijski uspjeh atletičara Novog Pazara

Atletski klub “Novi Pazar” je prvi put u historiji završio sezonu sa uspjehom sveukupnog ekipnog pobjednika Krosa Srbije.

Na poslednjem takmičenju ove godine održanom u Zaječaru, neprikosnoveni lider pazarske i srbijanske muške atletike Elzan Bibić je kod mlađih seniora ostvario pobjedu u trci na 8.000 metara.

Saima Murić kao prva, Mejra Mehmedović kao druga i trećeplasirana Lenka Nikolić su kod starijih pionirki u trci na 1.500 metara ostvarile timski trijumf kod mlađih pionirki.

Stariji pioniri u trci na 2.000 metara Kabir Ziljkić, Jahja Zukorlić i Vahid Gicić su svojim sjajnim trkama obezbijedili ekipno prvo mjesto u svojoj starosnoj kategoriji.

Kod mlađih pionira Samed Hadžić na 1.500 metara bio je prvi na cilju, dok su devojčice zauzele drugo ekipno mjesto,u istoj kategoriji, najviše zahvaljujući budućnosti evropske atletike Saimi Mušović, koju su dobro pratile Mejra Kahrović, Neira Brahić i Ajša Tahirović.

Kada je u pitanju školski uzrast, medju najzapaženijima bila je mlađarija iz atletske porodice Mušović.

Mehmed Mušović je bio prvi predškolac Krosa RTS-a, dok je Said Mušović bio na drugom mjestu kod drugog razreda.

U trci djevojčica trećeg razreda Saida Mušović je bila druga, a Umeja Bogućanin je zauzela petu poziciju. Kaid Koca pobjednik je trke za 4.razred, dok je kod petog razreda(djevojčice) najbolja bila Ajša Tahirović.

Ova sezona je bila jedna od najboljih od osnivanja Atletskog kluba Novi Pazar, a osvajanje titule ekipnog pobjednika “Krosa prvenstva Srbije” samo je plod stručnog i predanog rada ljudi iz AK Novi Pazar.

Nema sumnje da će i prilikom izbora najboljih sportskih radnika u Novom Pazaru medju njima biti ljudi koji svojim nesebičnim radom i zalaganjem, uz legendu Rifata Ziljkića, doprinose ovako sjajnim rezultatima.

Vrijedi istaći i dugogodišnjeg i dokazanog pomoćnika Ermina Zilkića, ali i vrijednog i nenametljivog prijatelja kluba Rešada Mušovića, koji je svih ovih godina bio velika”radilica” na treninzima, takmičenjima i priprema atletičara, te svojim zalaganjem i radom, posebno sa najmladjima,već uveliko vidjen kao sportski radnik Novog Pazara za 2020. godinu.